Kombinace je možná v mnoha variantách - teplovzduch/sálání, teplovzduch/voda, sálání/voda nebo dokonce teplovzduch/sálání/voda v jednom topidle.
Na víkendově obývané chalupě je například možné využít velmi rychlého startu teplovzdušného systému (pátek po příjezdu), ale přitom zároveň dlouhé akumulace a sálavé složky (sobota, neděle s minimem přikládání). V rodinném domě je zase vhodné využítzdravější sálání pro trvalé topení a zároveň předání části energie do topné vody pro akumulační nádrž. Kombinovaně se dnes staví např. velká část kachlových sporáků, které mohou poté sloužit jako naprostý „univerzál“, tedy vaří, pečou, topí sálavě jednu místnost a ostatní pomocí teplovodního výměníku.
Zvolit ten správný podíl mezi jednotlivými topnými složkami už skutečně není otázka pro samozvaného rádobyodborníka. Výsledkem by nutně musel být neověřený experiment a tedy téměř jistě nespokojenost zákazníka, v nejhorším případě dokonce topidlo pro svého uživatele nebezpečné.
Je třeba říci, že neexistuje žádný univerzálně vhodný systém, který by byl ideální pro všechny typy a velikosti domů a pro všechny zákazníky bez výjimky. Vždy je naprosto NUTNÉ posuzovat kompletní podmínky a požadavky, na základě nichž můžeme zvolit vhodnou kombinaci spotřebičů, materiálů a stavebních postupů. V každém případě je to ale rozhodnutí, které je nutné učinit na základě nejen papírových předpokladů, ale také (a především) na dostatečné praxi a zkušenostech.